• קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
  • קונדיטוריית שמו - אודות
 
     
 
 
 
 

› שף קונדיטור מיקי שמו

על פיתוח הקולקציות של רשת הקונדיטוריות "SHEMO" מופקד שף קונדיטור מיקי שמו, שהפך בשנים האחרונות לאושיה בתחום הקולינארי בישראל, ונחשב ליועץ מבוקש בתוכניות הבישול והאירוח בערוצי המדיה השונים. עם ההצלחה של הרשת נפתחו סניפים חדשים גם באזור המרכז, וכיום ניתן ליהנות מהמבחר, הטעם ואיכות מוצרי הרשת בסניפים החדשים והמהודרים ברמת אביב ת"א ובחיפה.

מיקי, 42 , נשוי בשנית + 3 מספר כי מאז ומעולם ידע כי בבגרותו יעסוק בתחום המצריך יצירתיות. את אהבת האוכל והבישול ספג עוד מילדות בבית אימו. בסופו של דבר, האווירה והאהבה למטבח היא שהכריעה את עתידו.

מיקי שמו: "כבר בתור ילד ידעתי שאני הולך להישאר במטבח של אמא לנצח", הוא מתבדח. "אני זוכר את הניחוחות של עוגיות האגוזים והאורז המסורתיות, שעד היום אנחנו מוכרים ברשת, והניחוח הפריך והמתוק מתחבר אצלי עם זיכרונות הילדות מחיפה. הייתה לי ילדות מאושרת, שבה חינכו אותנו על ערכים טובים, כשהכנסת אורחים הייתה ערך ממדרגה ראשונה – אצלנו כמובן היה זה רק תירוץ בשביל להפשיל שרוולים ולצאת למסע אפייה חדש.

אוכל היה הממלכה של אימי, ואיזו ממלכה ! הבית סבב סביב המטבח, שתמיד עלו ממנו ריחות נעימים של תבשילים, מאפים ומרקחות. גם אבי לא טמן את ידו בצלחת והתמחה בשורה של סלטים תוצרת בית, ובראשם ממרח חומוס משובח.
האוכל תמיד היה בשפע ומקור לאושר גדול לכל בני הבית. עד היום בכל אירוע של המשפחה המורחבת, אמי היא המבשלת, ובעיקר האופה הראשית. כילד אהבתי לעזור לה, בעיקר במתוקים.

"התחביב הפך למקצוע"...

הדרך להגשמת החלום הקולינארי, עברה במסגרת הצבאית בה שימשתי כקצין בחטיבת גולני בדרגת רב-סרן. למרות אהבתי לצבא ולתפקידי שם, תמיד הרגשתי שמשהו חסר, התשוקה האמיתית שלי היתה למטבח. מתוך כך החלטתי לעזוב את הצבא ולנסות להגשים את החלום: התחלתי בחיפוש אחר אפיקים קולינאריים מרתקים ויצאתי ללימודים. התחלתי כצעד ראשון בקורס בן 15 מפגשים, בבי"ס בארץ ("בישולים") שם למעשה החלה דרכי הלימודית ומידי שנה בשנה נסעתי בעולם ללמוד נושא מסקרן אחר על מנת להתאימו לאחר מכן לחיך הישראלי, שזה בעיני הדבר החשוב ביותר לקונדיטור הישראלי. וכך בכל שנה אני נוסע לתערוכות האפייה, השוקולד והעוגות הגדולות ביותר באירופה לפי סבב: צרפת, איטליה גרמניה.

כיום אני שייך ל- "CERCLE DE CHEFS" של חברת וולרונה ונוסע מידי שנה להשתלמות אחת לפחות בביה"ס של וולרונה שבצרפת. במקביל בשנה האחרונה סיימתי את לימודי ה- "מאסטר שף" בישראל (מחזור 1) .בנוסף בשנים האחרונות סיימתי גם לימודי "טכנולוגיית מזון".

שמו עבד בתחילה בקונדיטוריה של ההורים שהחל כעסק משפחתי עם סניף אחד בחיפה עיר הולדתו. שמו נישא לראשונה ב97- וב-98 נולד בנו הראשון, הוא התגרש ב-2003. לאחר הגירושין מיקי ירד לסיני ופגש שם את חדווה שהיתה המאפרת בתכנית הטלוויזיה של אודטה שוורץ בערוץ 10. מיקי שמו: "אני זוכר תכנית בה השתתפנו אני וניר (נירו) לוי [מי שהיה חבר ילדות של שמו מעיר ילדותו חיפה] , כשבאחת מהפסקות הפרסומות אודטה, שהיא אדם שאני מאוד אוהב ומעריך, סיפקה לשנינו תובנה לחיים: "אתם עוד צעירים ותגיעו רחוק ואל תשכחו שכל מי שתפגשו בדרך למעלה, תפגשו גם בדרככם מטה". משפט זה מלווה אותי עד היום בכל צעד ושעל שאני עושה. חשוב לזכור מהיכן הגעת ולאן אתה הולך".

ההשתתפות של שמו בתכנית הנצפית, היוותה נקודת מפנה משמעותית בחייו האישיים והמקצועיים, מהרגע בו הגיע לפריים טיים הטלוויזיוני, צמחה הקונדיטוריה והיום היא מונה שישה סניפים בפריסה ארצית ב: רמת-השרון, תל אביב, חיפה וקריית חיים.

ככל שגדלה והתפתחה הרשת, כך גם מגוון הבקשות וההזמנות של הלקוחות. לדוגמא, התבקשנו להכין עוגת חתונה מיוחדת עבור לקוח אשר ערך חתונה בסגנון הודי. הכנו במיוחד עבור האירוע עוגת חתונה מפוארת בגדולה במיוחד שצורתו הייתה זה לצורתו של הטאג' מאהל. משך זמן העבודה על העוגה היה 4 שעות אך התוצאה הייתה מושלמת ושווה את ההשקה.

 
 
 
 
  fly  
קונדיטוריית שמו בפייסבוק